Americká investiční hypotéka jako investice

Americká investiční hypotéka jako investice

Turbulentní změny na trhu s nemovitostmi, zejména co se týče neustálého zvyšování cen, přinesly letos i vývoj ve sféře finančních produktů spojených s nákupem nemovitostí. Doslova za revoluci v investování do nemovitostí je označován nový produkt, který se na trhu objevil – Americká investiční hypotéka.

Jedná se o unikátní produkt financování určený k bezodkladnému nákupu nemovitosti. Úvěrovou smlouvu je možné uzavřít na 2–5 let a klient během jejího trvání neplatí žádné měsíční splátky. Úroky jsou přičítány k jistině a celý úvěr včetně úroků se splácí až na konci doby splatnosti buď prodejem nemovitosti, nebo z jiných vlastních zdrojů.

Je to jediný produkt svého druhu na českém trhu. V současné době, kdy lidé hledají nejrůznější netradiční způsoby investování, si Americká investiční hypotéka nachází své místo mezi spotřebitelskými úvěry.

Bez ověřování příjmů si je možné půjčit až 30 miliónů korun. Vzhledem k tomu, že lidé v Česku si stále častěji nemovitosti pořizují nejen pro zajištění vlastního bydlení, ale především jako investici, využijí tento produkt například lidé, kteří si nechtějí nechat utéct příležitost rychlého nákupu nemovitosti za výhodnou cenu, přičemž vlastní prostředky mají, ale ty na úhradu celé kupní ceny nedostačují. Investice do nemovitostí přináší kromě pravidelného příjmu z případného pronájmu také zhodnocení samotné nemovitosti, které je dané významným růstem ceny na trhu.

Úvěrem lze zajistit financování až do výše 70 procent pořizovací ceny nemovitosti. Jako zástava slouží kupovaný byt, rodinný dům či pozemek. Úroková sazba je fixní po celou dobu a začíná na osmi procentech.

Profinancovat lze Americkou investiční hypotékou i celou kupní cenu nemovitosti, a to v případě, kdy jde o natolik výhodný nákup nemovitosti, že odhad tržní ceny objektu významně převyšuje kupní cenu, za kterou je nemovitost pořizována.